Konrad PostawaNazywam się Konrad Postawa i jestem absolwentem wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w projektowaniu, implementowaniu oraz wdrażaniu stron internetowych, a także w modyfikacji już istniejących projektów. Nie jest to jednak jedyna dziedzina jaką się zajmuję. Dla moich klientów przygotowuje także infografiki, reklamy, loga oraz wizytówki i to zarówno w wersji rastrowej jak i wektorowej.

Moją przygodę z informatyką zaczynałem od serwisu sprzętu komputerowego oraz konfiguracji oprogramowania, czym zresztą zajmuję się do dziś. Mam także doświadczenie w projektowaniu i konfiguracji sieci w domach i w małych firmach.

Od kilku lat prowadzę szkolenia z zakresu IT i to zarówno z obsługi programów i pakietów biurowych dla firm i organizacji jaki i z podstaw posługiwania się komputerem i internetem dla Seniorów. To właśnie z osobami 65+ pracowałem w ciągu ostatnich lat najczęściej za co otrzymałem wyróżnienie w kategorii Wolontariusz Roku 2014 na Gali Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu.

Umiejętności

Projektuje strony internetowe wykorzystujące technologie HTML5, PHP oraz kaskadowe arkusze stylów CSS, a także zawierające elementy oparte o Flash, JavaScript oraz od niedawna jQuery. Na potrzebny moich klientów konfiguruje i obsługuje systemy CMS takie jak WordPress, Joomla!, Drupa oraz mało popularny, ale dając duże możliwości Ushahidi.

Podczas przygotowywania projektów graficznych posługuje się programami Photoshop, CorelDraw oraz InDesign. Jeśli zachodzi taka potrzeba znam również Gimp oraz Scribus, których czasem używam jako alternatywa dla komercyjnych programów. Choć najczęściej opowiadam o nich na szkoleniach dla organizacji pozarządowych i osób prywatnych.

Znam także podstawy języków programowania C++, ActionScript3 w których wykonywałem projekty podczas studiów i już po ich zakończeniu. Z uwagi na częstą pracę z systemami CMS oraz potrzebę ich modyfikacji znam również język zapytań MySQL.

CV

Więcej informacji na temat posiadanych przeze mnie kwalifikacji i umiejętności, a także krótka historię mojej dotychczasowej pracy znajdą Państwo w moim CV.